Książki na prezent dla młodych ludzi

Nie zawsze książki dla młodych ludzi muszą być drogie. Wręcz przeciwnie. Mogą to być zwykłe książki. Zwykłe, czy też niezwykłe – to już zależy od tego jaką tematykę dokładnie wybierzemy. Patrząc na książki dla młodych, można otrzymać wszystko. Począwszy od pierwszych, niewinnych opowieści o miłości (w szczególności nastolatkom one się spodobają), po fantastykę. Jest tego dużo. Wśród nich można znaleźć książki, które należą do serii pt. “Dziennik Cwaniaczka”. Właśnie ukazała się najnowsza część pt. “Zupełne dno. Dziennik cwaniaczka. Tom 15“. Autorem tej książki, jak również wszystkich innych należących do cyklu, jest sam Jeff Kiney. Jeżeli ktoś szuka dobrej inspiracji na prezent, to oto ma doskonałą inspirację.

“Dziennik cwaniaczka. Tom 1”

Chociaż zanim ktokolwiek sięgnie po tom piętnasty, to powinien sięgnąć do części pierwszej. W szczególności, jeżeli wcześniej nie miało się do czynienia z Gregiem i całą jego rodziną. Greg trafia właśnie do zupełnie nowej szkoły. Chyba nikt się nie pomyli, jeżeli powiemy, że Greg czuł się jakby wylądował na zupełnie obcej planecie. Tak, mówi się, że nowa szkoła to nowe wyzwania, ale Greg wie, iż czeka go prawdziwa szkoła przetrwania. Zupełnie obcy dla niego ludzie. Nawet, jeżeli chodzi o jego kolegów i koleżanki z klasy. Do tego wszystkiego trzeba by doliczyć nowych nauczycieli. A to co dzieje się na szkolnym korytarzu? Mali uczniowie kontra wyrośnięte goryle, które już powoli muszą myśleć o tym, że trzeba się golić, jeżeli chce się wyglądać jak człowiek. Greg już sam nie wie czy w tej szkolnej dżungli uda mu się w jakikolwiek sposób przetrwać.

“Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!”


Skoro Greg miał szansę na to, aby poprowadzić swój własny dziennik, to każda inna osoba może dokonać tego samego. Tak, wszyscy mogą tego dokonać. Wystarczy tylko, że znajdą w sobie odpowiednio dużo chęci, chwycą za długopis i ołówek i tą oto książkę. Jeff Kiney postanowił pokazać czytelnikom, że każdy jest w stanie poprowadzić taki dziennik. Niezależnie od tego, ile ma się lat. W tej to książce każdy właściciel znajdzie odpowiednio dużo miejsca na notatki, jak również na to, aby (tak jak Greg) wykonać swoje własne komiksy. Czego będą dotyczyć notatki? To już każdy ma prawo zdecydować. To osobisty dziennik, który można schować głęboko pod poduszkę, a równie dobrze można go pokazać innym osobom. Ważne, żeby pisanie, tworzenie, odpowiadanie na pytania, itd., sprawiało wszystkim ogromną przyjemność. Czas rozwinąć swój talent.

 

Dziennik dla nastolatków

Wiele osób dorosłych z wielkim rozrzewnieniem wspomina ten czas, kiedy to w latach młodości pisali swoje pierwsze pamiętniki. Wspaniały czas. Niektórzy na pewno takie pamiętniki mają w swoich szufladach. Niezwykła pamiątka, która może być też dowodem na to dla dzieci, że ich rodzice również kiedyś byli dziećmi. Co więcej, chodzili do szkoły. Teraz takich pamiętników mało się już pisze. Za to można je czytać. W szczególności, jeżeli weźmie się do ręki “Zupełne dno. Dziennik cwaniaczka. Tom 15” (https://www.taniaksiazka.pl/zupelne-dno-dziennik-cwaniaczka-tom-15-jeff-kinney-p-1497996.html). Niezapomniana seria “Dziennik Cwaniaczka” nadal cieszy się wielką popularnością, a Jeff Kiney – autor ma niesamowite pomysły, dzięki czemu jest w stanie trafić gusta w młodych czytelników. Jego seria o młodych ludziach, to doskonały pomysł na prezent dla nich.

“Dziennik cwaniaczka. Tom 1”

Nowa szkoła. Dla wielu osób jest to okazja do tego, aby zawrzeć nowe znajomości. Niektóre osoby potrzebują nieco czasu do tego, aby odnaleźć się w takim środowisku. Chociaż na pewno nie będzie to łatwe. Greg jest przerażony, kiedy staje na progu nowej szkoły. Wielka horda tłocząca się na szkolnym korytarzu i on – uczeń najmłodszej klasy. W porównaniu do starszych uczniów, przypomina małe dziecię, które w sumie nawet nie wie po co tu jest. Tylko, że nie ma odwrotu. Do szkoły trzeba chodzić. Mama ofiarowuje Gregowi pamiętnik, żeby mógł w nim zapisywać swoje myśli. Chłopiec uważa, że pamiętniki piszą tylko i wyłącznie dziewczyny, więc on będzie prowadził dziennik. W ten oto zabawny sposób mamy okazję do tego, aby obserwować jak wygląda codzienne, niezbyt łatwe życie Grega i jak on je widzi w swój specyficzny sposób.

“Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!”

Czy można poprowadzić dziennik, tak jak to robił Greg? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko wziąć kolejną propozycję od pana Kinneya do ręki. W środku można znaleźć bardzo dużo miejsca wolnego, dzięki czemu każde dziecko będzie mogło zapisać własne przemyślenia. Co więcej, będzie można tu wykonać swoje własne rysunki, jeżeli ktoś tylko będzie miał na to ochotę. Pełna dowolność. Wystarczy tylko podejść do tego w sposób indywidualny. Oprócz tego, w środku znajdzie się również zbiór pytań od Fregleya, jak np. „Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?”. Brzmi dobrze? Jeżeli tak, to czas na to, aby rozpocząć tworzenie swojego własnego pamiętnika. Ups! Dziennika. Niezależnie od tego, czy jest to dziewczynka, czy chłopiec – książka do własnoręcznego spodoba się wszystkim.

 

Książki z których można się pośmiać

Chyba wszyscy lubimy książki z których z pełną swobodą można się pośmiać. Również młodzi ludzie lubią takie książki. W szczególności chyba oni, ponieważ dzięki temu można zapewnić sobie dobrą zabawę, a przy tym można porozmawiać o wielu ciekawych rzeczach ze swoimi znajomymi. Wśród takich śmiesznych, zwariowanych książek, które dedykowane są dla młodych ludzi znaleźć można te, które należą do serii “Dziennik Cwaniaczka”. Teraz już chyba można powiedzieć, że kolejne pokolenie powoli zaczyna poznawać Grega Heffleya i jego niesamowitą rodzinę. Autorem jest Jeff Kiney, który zaprasza do czytania najnowszej części pt. Zupełne dno. Dziennik cwaniaczka. Tom 15 ze strony www.taniaksiazka.pl. Przygodę z Cwaniaczkiem oraz jego rodzinę można zacząć od dowolnej części.

“Rodrick rządzi. Dziennik cwaniaczka. Tom 2”

Greg nie pisze pamiętnika. Chociaż jego mama powiedziała, że ma on pisać pamiętnik. No ale jak tu pisać coś, co jest kojarzone tylko z dziewczynami. W takim razie Greg postanowił pisać dziennik, który ma być dowodem na to, co dzieje się w jego życiu. Zresztą, główny bohater nie tylko pisze, ale również rysuje. To dzięki jego fantastycznie wykonanym obrazkom (które wcale nie są wybitnymi dziełami literackimi), wszystko można wyobrazić sobie jeszcze lepiej. Chociaż Greg dałby dużo, żeby zapomnieć o kilku ostatnich miesiącach. Tak jak czasem może mazać gumką w swoim dzienniku, tak miesiące wakacyjne chętnie by wymazał. W szczególności, jedno takie wydarzenie, pod koniec wakacji. Greg ma nadzieje, że sprawa się nie sypnie. Tyko, że o wszystkim wie Rodrick – jego brat. Teraz brat może go szantażować. Niby wydaje się, że posiadanie dziennika to taka fajna sprawa, ale nie wtedy kiedy ukrywa się tam tajemnice do których w dowolnej chwili dostęp może zyskać rodzeństwo. Czy Rodrick da spokój swojemu bratu?

“Szczyt wszystkiego. Dziennik cwaniaczka. Tom 3”

Greg wiedział, że nie należy do najbardziej mężnych chłopaków, ale jakoś do tej pory radził sobie ze wszystkim i wszystkimi, jeżeli była taka konieczność. Tylko, że jego tata wściekle uparł się, iż zrobi z niego prawdziwego faceta. W pierwszej kolejności próbował różnego rodzaju sportów, ale to nie do końca wyszło. To ojciec postanowił wysłać go do miejsca, gdzie uczą bycia mężnym. W ten oto sposób Greg nie za bardzo tego chcąc, wylądował w szkole wojskowej. Porażka jednak wielka jak dla niego. Czy jego ojciec nie może zrozumieć, że on nie nadaje się do tego miejsca? Warto dowiedzieć się jak wygląda życie w szkole wojskowej z perspektywy Grega.